Erdoğan, Kabine toplantısının ardından konuşuyor: Millilerimiz 72 yıl sonra bize gurur yaşattı

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde saat 15:50’de Beştepe’de düzenlenen Kabine toplantısı sona erdi.

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları ve Gazze’ye insani yardımların ulaştırılması, Anayasa Mahkemesi ile Yargıtay arasındaki kriz, 5 bin TL emekli ikramiyesi için ek düzenlemenin gündeme gelmesi beklenen Kabine toplantısı sona erdi.

3 saat süren Kabine toplantısının ardından Erdoğan açıklamalarda bulunuyor. İşte Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

“Millilerimiz deplasmanda 72 yıl sonra gelen 3-2’lik skorla hepimizi hem büyük bir sevinç hem de oynadıkları oyunun güzelliğiyle tarifsiz bir gurur yaşattılar. Tüm gurbetçilerimize buradan şükranlarımızı sunuyorum.

Türk devletleri teşkilatının 10. yılı zirvesinde Türk dünyası olarak birliğimizi, beraberliğimizi, dayanışmamızı bir kez daha perçinledik. Teşkilatımızın iş birliği alanı, kurumsallaşma açısında kat ettiği mesafeden memnuniyet duyuyoruz.

Merhum Gaspıralı İsmail beyin 1 buçuk asır evvel hayalini kurduğu dilde, fikirde, işte birlik diealine asım asım yaklaşıyoruz. 

Ana vatan ile yavru vatan arasındaki ekonomik, ticari ve beşeri bağların daha da kuvvetlenmesini sağlıyoruz.

4 ay önce 20 Temmuz barış ve özgürlük bayramında Ercan havalimanı’nın yeni etrminal binası ve pistinin açılışını gerçekleştirdik. İnşallah çok daha fazlasını başaracağız. Zaaman, verdiği sözlerin hilafına davranarak Kıbrıs Türklerini cezalandıran AB’nin ne kadar büyük bir yanlış yaptığını ispat edecektir. Maruz kaldığımız onca haksızlığa rağmen adil ve kalıcı çözüm idaremizi muhafaza ediyoruz. 

Bu gerçeği Ermenistan’ın görmesi ve kabullenmesi gerekiyor: Ermenileri istismar ettiler, kullandılar, güvensizliğe mahkum ettiler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir