AFAD Madencileri Arama Çalışmalarından Fotoğraf Paylaştı

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, (AFAD) Erzincan’ın İliç ilçesinde yer alan Çöpler Altın Madeni sahasında meydana gelen siyanürlü liç yığını kaymasının ardından yürütülen arama kurtarma çalışmalarına ilişkin açıklama yaptı.

FOTOĞRAFLAR PAYLAŞILDI

AFAD’ın açıklamasında, “Toprak kaymasının meydana geldiği bölgede, profesyonel ekiplerimiz tarafından tam donanımlı cihazlarla havadan ve karadan alan tarama ve arama kurtarma çalışmaları aralıksız devam etmektedir” denildi, fotoğraf paylaştı.

AFAD’ın arama kurtarma çalışmalarına ilişkin X hesabından yapılan açıklama şu şekilde:

“Dün İliç ilçemizde bir maden ocağında toprak kayması meydana gelmiş, ilk belirlemelere göre 9 vatandaşımız göçük altında kalmıştır. İlk andan itibaren Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) çerçevesinde ilgili tüm kurum ve kuruluşlarımız ivedilikle harekete geçirilmiş olup bölgeye personel, araç ve ekipman sevk edilmiştir. Toprak kaymasının meydana geldiği bölgede, profesyonel ekiplerimiz tarafından tam donanımlı cihazlarla havadan ve karadan alan tarama ve arama kurtarma çalışmaları aralıksız devam etmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir